wtorek, 19 lipca 2016

Jak wrócić po przerwie

Słowem wstępu napisze:
"W życiu bywa różnie i nie zawsze jest tak jakbyśmy chceli"

Znacie to? Napewno większość osób wie o co chodzi.Trenując cały czas dążymy do zmian naszego ciała,ćwiczymy coraz ciężej, jemy zdrowo, wydajemy pieniądze na suplementy często też staramy się podpasować swoje życie pod sport oraz uczynić z niego priorytet.
Co się stanie gdy z przyczyn niezależnych od nas jesteśmy zmuszeni zrezygnować z naszego fit-zycia? 
Następuje de-motywacja, powrót do starych nawyków żywieniowych koło się niestety zamyka na domiar złego wielu osób dosięga też depresja. Co z tym zrobić?

Nie bez powodu na początku artykułu przytoczyłem ciekawy cytat, są czasem czasem sprawy na które nie mamy wpływu i musimy odpuścić. Ale tu nasuwa się jeszcze ciekawsze pytanie, jak wrócić do swoje starego życia gdy będziemy mieli już taka możliwość.

O to kilka rad które sam zastosowałem ( tak miałem kiedyś półroczną przerwe i wyszedłem z tego i wierze żę Tobie też się uda):


Realne podejście

Nie wrócimy do formy w tydzien czy dwa, postaw na realne cele powrotu do swojej starej formy. 
NIE MASZ PRAWA WYMAGAĆ OD SIEBIE TYLE CO WCZEŚNIEJ.Ustal sobie krótkoterminowe cele, typu zrobie 5x trening siłowy + cardio, zjem cały tydzien zdrowo, w tym tygodniu zwiększę cieżar i będę bliżej cieżaru jaki osiągnąłem kiedyś.


Zacznij z nowym planem

To że kiedyś trenowałeś 5x w tygodniu 2x chodziłeś na basen oraz wykowałeś 5 treningu cardio nic nie znaczy. ORGANIZM PO TAKIEJ PRZERWIE NIE JEST GOTOWY DO TAKIEGO WYSIŁKU. Staraj się dodawać wysiłek stopnio ( najlepiej co tydzien dokładać jakaś aktywność).
To samo tyczy się diety, twój metabolizm bardzo zmienił się przez ostatni czas, staraj się stopniowo dodawać kaloryczność wraz ze zwiększeniem ilości wysiłku


Umysł to wszystko

"Nie dam rady" " to nie dla mnie" Wyrzuć te słowa ze swojego słownika. Zmotywuj się na 100%, pamiętaj TO CO OSIĄGNĄŁEŚ NIGDY NIE POJDZIE NA MARNE. Organizm pamięta twój wygląd, ilość masy mieśniowej, oraz twój body fat. Powrót do formy sprzed przerwy będzie dużo łatwiejszy niż zbudowanie czegoś od zera.

Jedzenie a nie suplementy

Zalecam to każdej osobie która prowadzę. To prawda że cieżko z powrotem jeść duże ilość białka i właściwie tylko białko,bcaa oraz witaminy to jedyne rzeczy które potrzebujesz po przerwie. W ostateczności do listy dorzuciłbym również przedtreningówke. Pierwsze dni mogą być szczególne cieżkie jeśli chodzi o "zebranie sie". Odżywka przedtreningówka dam nam niezłego kopa, pobudzenie a mięsnie na treningu będą też lepiej reagować na bodźce a wieć szybciej uzyskamy efekt napompowania


Ciesz się

Niech każdy krótkoterminowy Cel motywuję Cię do dalszego działania.Sam miałem problem z motywacją, ale znalazłem na to sposób.Realizuj cały plan i rób zdjęcia poglądowe co weekend. Po 4 tyg oceń zmiany i powiedz "DALEM RADE POJDE DALEJ" 
bo to właśnie ciągłe zmiany motywują nas do dalszego działania.

Partner treningowy


Pamiętam tą sytuację jakby była wczoraj, 150kg które zawsze mnie miażdżyło. Tym razem ruch poszedł do połowy a silny krzyk osoby asekuracyjnej mnie zszokował ale jednocześnie poczułem "nagły przypływ mocy| i jednak dałem rade.Czasem ta 2 osoba może wycisnąć z Ciebie wszystko co najlepsze.Wzajemna motywacja i wsparcie to przepis na sukces !

Stosując się do tych zaleceń twój powrót do regularnych treningów oraz w ostateczności do starej formy powinien być dużo łatwiejszy.
Nastaw się na sukces a osiągniesz go ! LICZE NA CIEBIE !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz