piątek, 10 lipca 2015

Perma refeed
Redukcja Redukcja !

Zazwyczaj schemat jest podobny w 90% przypadków. Obcinka kcal, dodanie aktywności fizycznej. W konsekwencji tworzymy deficyt kaloryczny czyli chudniemy.Mało osób zwraca na to uwagę ale będąc dłużej na dużym deficycie przesuwamy wielkie wahadło w lewo.Co to oznacza?

Przykładowo, kobieta ważąc 60kg przy wzroście 165cm ma zapotrzebowanie na poziomie około 2400kcal zakładając 4-5 treningów oraz wysiłek tlenowy. Powiedzmy że osoba trzyma sztywno diete, na około 2000 kcal.Chudnie waga po 1 msc wynosi 57kg. 3 kg roznicy nie zmienia sporo w zapotrzebowaniu, ale zazwyczaj sporo osób już na początku ucina dużą pule kcal aby waga dalej leciała szybkiem tempem w dół.


KCAL

Mimo spadku 3kg kaloryczność powinna być niższa tylko o około 100 kcal aby dalej utrzymywać stały progress.Dodajmy do tego fakt że organizm bardzo szybko adaptuje się do określonej kaloryczności. Zapotrzebowanie kaloryczne, sztucznie przesuwa się w lewą stronę, więc utrzymując stała podaż kcal dluższy okres czasu lub zmniejszając ja dyrastycznie powoduje regres kaloryczny.


Bardzo złe

Takie postępowanie jest wraz z upływem czasu bezsensu. Dojdziemy do momentu, kiedy wciąż będzie dużo do zrzucenia ale skonczą się możliwości zejscią z kaloryczności lub będziemy pozbawieni możliwości dodania cardio.


Moja propozycja, Perma refeed.

Idąc na przekór wszystkiem i myśląc przyszłościowo możemy zastosować metode nazywaną Perma refeed. Przykładowo mamy deficyt na poziomie 700 kcal. Dodajemy około 600 kcal głownie z WW dodajemy również 5 min do każdej sesji cardio.

1-4 dni. Waga powinna stać w miejsciu, ew minimalnie się podnieśc. Jeżeli spadnie, byliśmy na zbyt dyrastycznym deficycie kalorycznym
5-7 dni Jezeli waga stała, obicnasz 100-150 kcal z diety, cardio zostaje na takim samym poziomie. Wciąż masz 450-500 kcal więcej w diecie
8-12 dni Waga spadła mimo że jesz 500 kcal więcej i masz mnóstwo możliwości jak dalej to "popchnąć"


Perma refeed > cheat meal/refeed

Zwłaszcza na redukcji, i zwłaszcza kiedy nie mamy sztywnego terminu "formy szczytowej". Jest rozwiązanie bardziej przyszłościowe, mamy dużo więcej kcal w diecie na stałe. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz