piątek, 13 marca 2015

Okres przejsciowy jaka dieta jaki trening?

Okres przejsciowy jaka dieta jaki trening?

Ten kanał jest odwiedzany w dużej mierze przez osoby mające już staż na siłowni aczkolwiek zdarzają się osoby nowe, a więc wytłumaczę od początku.


Jeżeli zapytacie co robie na silowni, odpowiem „aktualnie pracuje nad definicja, staram się uzyskać maksymalne dociecie miesni przy jak najmniejszej utracie masy ciala

Sa rozne okres zaczynając od masy, gdzie głownym celem jest budowanie suchej masy ciała, zwiekszenie ogólnych rozmiarów, siły oraz wagi.Jest też okres redukcji który opisałem na swoim przykładzie. 


Są to 2 GŁÓWNE okresy w jakich mozemy sie znajdować. 

Oczywiście, istnieje mnóstwo kombinacji np okres przed redukcyjny ubicia w którym poprawiamy definicje bez utraty masy ciała, swoją drogą świetna metoda między krótki okresami masy.


Jest natomiast jeszcze 3 okres o którym mało się mówi. Jest to okres „roztrenowania” 
Ten cykl stosuje się zazwyczaj po ciężkich okresach redukcyjnych, wycieńczony redukcja organizm  wymaga regeneracji, i nie mam tu na myśli tygodnia przerwy, czy cheat mealow.
Mam na myśli pełna regenerację organizmu, po bardzo cieżkim okresie.
Takie przerwy od treningów na 100% są szalenie ważne, to dzieki nim przygotujemy nasz organizm na kolejne 3 lub 6 miesięcy ciężkich treningów, odpoczniemy od rygoru diety.
Naładujemy swoje „akumulatory”


Założenie jest proste, trening musza być lżejsze, 3-4 razy w tygodniu. Cwiczenia powinny byc wykonywane z wiekszym zapasem powtorzen. Trening aerobowy powinien byc ograniczony do okolo 20-25 min 3-4 razy w tygodniu.


Dieta? Tu jest największy problem. Jezeli twoim celem było zrobienie formy na 2-3 dni, możesz spokojnie zacząć ok swojego zapotrzebowania + 200 kcal ( wyliczajac całość aktywność fizyczną)
Lekki + kaloryczny, pozwoli utrzymać mase ciała, bez spadków siłowych oraz wyglądowych.

Jeżeli twoja redukcja była wiekszym celem i miała wiekszy cel, jedyną metodą jaką mogę polecić to reverse diet.

Trening bez zmian, mniej cisnienia na wynik a wiecej odpoczynku !

Łącznie od czerwca do połowy września byłem własnie w takim okresie.Nie odnotowałem żadnych spadków wagowych oraz wyglądowych, natomiast niesamowicie odpocząłem. To włąśnie dzieki temu okresowi odpoczynku tak dobrze poszła mi ostatnia masówka.

Zregenerowany organizm może wiecej !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz