środa, 28 września 2016

Nie możesz, nie dasz rady czy Ci się nie chce

NOWY POST !

Dluższa przerwa spowodowana jak zwykle praca, ale arty i rozmyślenia będę starał pisać się tak często jak to tylko możliwe.

Post ma na Celu zmotywowanie  albo powiem bardziej dosadnie, pokazanie że każdy może coś ze sobą zrobić obojętnie od tego jak bardzo ma skomplikowane i zabiegane życie. Post ma pokazać że tylko ty stoisz sobie na przeszkodzie ku swojemu lepszemu ja. Zaczynamy !


Poniżej przedstawie przykładowe wymówki osób z jakimi się spotykam, żeby nie  był to pusty post pokaże jak moi podopieczni sobie z tym wszystko poradzili
Nie mam czasu na trening

Bardzo często stosowana wymówka. To właściwie przez brak czasu, tracimy powoli zdrowie,forme i dobre samopoczucie. Coraz częsciej sięgamy po fastfood a rzadziej po racjonalnie skomponowane posiłki. Ja naprawde wiele potrafie zrozumieć że osoby nie mają czasu na trening bo praca, bo obowiązki itp. Do rzeczy:

Szymon zrzucił ze mną ponad 10kg dlaczego to mówie? Szymon nie ma wlączonej regularnej aktywności w planie. Dlaczego ? powód jest powyżej, nie ma czasu tak jak te wszystkie osoby co narzekają i szukają wymówek. Jest jednak jedna zasadnicza róznica Szymon trzyma w pełni zbilansowaną dietę. O ile jestem w stanie uwierzyć ze osoba nie ma czasu na 2h treninngi to nie jest w stanie uwierzyć osobie która nie ma 20 min czasu dziennie na zrobienie sobie posiłków.


Nie mogę trenować?

Ależ spokojnie taka osoby też się zdarzają. Często bywa że osoby mają jakaś dolegliwość która uniemożliwa im trening siłowy bądz inną aktywność fizyczną. Jak widać mój podopieczny arkadiusz nie przejął się tym zbyt mocno i walczy o zrzucenie wagi samą dietą co jak co ale widać efekty !


Małe efekty przez 12-14 tyg. 

No cóż na efekty osiągniete przez podopiecznych ma wpływ mnóstwo  czynników. Zaczynając od zaangażowania podopiecznego i procentu realizacji planu aż po genetyke, tak możecie wierzyć w te bzdury że każdy ma równe szanse, ale tak nie jest. Jedna osoba może zrobić w 3 msc tyle co druga w 6 albo 8. Taka jest prawda, ale wiecie co? Dla mnie najważniejszy jest robić wszystko na 100% swoich możliwości i być w porządku z samym sobą.


12-14 tyg? Proszę bardzo :)
Przeciwskazania zdrowotne i droga do wymówek.

Oczywiście podtrzymuje to co napisałem wcześniej. Przeciwskazania lekarza, co do treningu siłowego trzeba respektować. Ale co jeśli możemy trenować w ograniczony sposób ale możemy !
90% osób szuka wymówki w postaci braku możliwości zrzucenia wagi , Paweł, miał mnóstwo w końcu ma wadę genetyczną mięśni tzn nie posiada mięśnia wodzącego odpowiadającego za obrót reki o 180 stopni mimo to dał radę, dlaczego ty nie możesz zebrać się z krzesła i sie ruszyć? Oczywywiście żę tak, NIE BEDZIE łatwo ale gwarantuje że za jakiś czas uznasz to za jedną z lepszych decyzji swojego życia

Jestem za stary na zmianę sylwetki.

Nie chce mi się tego argumentować myśle że wystarczy zdjęcie mojego 39-letniego podopiecznego
Arka

A Hubert to też kolejny idealny przykład facet po 30, wzorowy podopieczny a forma zawstydza wielu nastolatków.


Brak genetyki = brak dobrej sylwetki

Jedno z najbardziej bzdurnych stwierdzen. To prawda nikt nie jest sobie równy niestety, ale to wcale nie oznacza że nie osiągniemy swojej wymarzonej formy ! Zrobimy to tylko później a co za tym idzie będziemy mieli do siebie wiekszy szacunek co siła rzeczy przełoży się na nasze nastawienie. Forma która zrobimy nie będzie na przysłowiowe 5 minut

I jeszcze matt który też w siebie nie wierzył, myslał że nigdy nie osiągnie swojej wymarzonej sylwetki bo jak to sam mówił ma "słaby gen"

Jestem za młody żeby ćwiczyć 

Co prawda trening siłowym moim zdanie powinen być wprowadzony od 16 roku życia, także i w tym przypadku warto ćwiczyć pod nadzorem trenera, głownie chodzi o technike wykonywanych ćwiczeń. 
Wiele osób mylnie powtarza że nie można ćwiczyć w wieku 16 lat bo organizm rośnie, że ćwiczenia mogą zachować wzrost. Nic bardziej mylnego, ćwiczenia nie zablokują wzrostu, źle wykonywane ćwiczenia mogą mieć na to wpływ, rozumiecie?
Poniżej lekka redukcja podopiecznego w wieku 16 lat.


Nie będę ćwiczyła siłowo bo będę wyglądała jak facet. Dużo by pisać na temat niesłuszności tych słów. Poniżej 2 zmiany podopiecznych z zastosowaniem treningów siłowych. 
To tylko przykładowe transformacje i argumentacje z mojej strony które mam nadzieje zmotywują was do działania :)

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz