środa, 21 października 2015

Zniesławione produkty które tak naprawdę są fit

Bylo o produktach pseudo fit, teraz porozmawiamy o sytuacji odwrotnej :)

Nabiał

"Trzyma wodę i jest kiepskim jakościowo zródłem białka" Bardzo często powtarzane mylne zdanie, ale nie uciekam chętnie się do tego odniose.
Aminogram nabiału jest faktycznie gorszy jakościowo porównując go choćby do chudego mięsa ale z 2 strony nie jest to aż tak znacząca różnica aby przeciętna osoba trenująca na siłowni, trzymająca zdrową zbilansowaną diete odczuła to w znaczący sposób.

Co do moich osobistych awersji, starajcie się aby nabiał nie wystepował w trakcie okresu przed i potreningowego

Osobną kwestią jest kwestia laktozy czyli cukru mlecznego. W twarogu oraz serku wiejski a więc w  2 głownych produktach białkowych są marginalne wręcz ilości tego niekorzystnego składnika. Dużo ich za to ma np zwykły jogurt który występuje u wiele osób jaki dodatek smakowy.


Jajka

"Nie można jeść więcej niż 1-2 jajka dziennie bo umrzesz na zawał" WTF ?

Serio temat nawijany milion razy na moim kanale, jajka oraz zawarte w nich tłuszcze nasycone nie maja kompletnie wpływu na rożnice miedzy dobrym a złym cholesterolem, natomiast osoby często piszące takie bzdury jedzące cukiereczka z kawa który jest z subtelnym dodatkiem tłuszczów utwardzonych , trans ma ! boli?

Jajka posiadają rownież mnóstwo cholesterolu, a ten bierze udział w syntezie wielu hormonów w tym testosteronu. Jeśli jesteś facetem, chcesz mieć lepszy sex, lepsze przyrosty i mieć lepsze jaja? Jedz jajka proste

Ziemniaki

Teksty powtarzany przez mojego znajomego od zawsze " bo wiesz ziemniaki tuczą a ryż i makaron nie, więc możesz jeść i nie przytyjesz" Nie będę już odnosił się do tego że aby przytyć potrzebujemy nadwyżki kalorycznej z każdego zródła. Ziemniaki mają zła sławe po części przekazywaną z pokolenia na pokolenie przez rodziny polskie. Problemem w polskiej kuchni jest komponowanie ziemniaków wiec dobrego zródła ww z wysoką tłuszczowymi produktami, np masło, kotlety smażone na głębokim tłuszczu.

Ziemniaki mają niską kalorykę co oznacza że możemy zjeść około a nawet ponad 3 razy więcej suchego produktu w porównaniu do np ryżu oprócz tego w niepozornej bulwie znajdziemy potas magez, zelazo,fosfor,wapn,cynk witaminy A,B1,B2,B3,B6,C,D,E,K oraz wazny blonnik


Wkrótce VOL 2 !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz