środa, 27 maja 2015

Monotonne życie nie dla każdego

Cofam się 2-3 lata wstecz widzę siebie bez planów na przyszłość, widzę zagubionego chłopaka który szuka w siłowni "odskoczni".
Powiedziałem odskoczni? No tak bo wtedy nie wszystko szło dobrze, w każdym bądź razie nie było tak dobrze jak jest teraz.
Trening wtedy nie był czymś ważnym, było formą zaimponowania kobietom ( chyba każdy przebył ten okres).
Miałem co prawda w głowie żeby pójść za czasem ale coś mnie blokowało.
Jestem zdania że w życiu można mieć tylko i wyłącznie jedną pasję której oddajemy się w 100%. Można co prawda mieć mnóstwo zainteresowań hobby (mam tu na myśli coś czym można się zająć w wolnej chwili).
Z serca powiem że jeżeli robimy coś co kochamy to ta czynność nie może być monotonna

A do motywacji do realizowania pasji, ostatnio coraz częściej słyszę zdania dlaczego idę tak daleko, "masz fajna sylwetkę już wystarczy" "ćwiczyć już 5 lat skąd masz energie na te treningi co?"

Prosty przykład mojego kumpla:

Ma normalną prace, pracuje 8h dziennie ma rodzine oraz dużo obowiązków na głowie. W weekend po całym tygodniu cięzkiej pracy wstaje o 5 nad ranem by pojść łowić ryby. Tak, weekend to jedyne 2 dni kiedy może odpocząc, wyspać się a jednak wstaje rano i robi to co kocha ! Ta osoba nie potrzebuje motywacji do działania, robi to co sprawia jej przyjemność, pokonuje przeszkody i ostatecznie jest zawsze poziom wyżej od osoby która siedzi z założonymi rękami
Wkrótce, poznacie kilku moich podopiecznych, ich srednia wieku wynosi ponad 30 lat ( wlasciwie okolice 40) Miażdząca większość społeczeństwa ogranicza się w tym wieku do pracy i rodziny. i leżenia. Jednak śą osoby które potrafią powiedzieć NIE.
Oni jednak mimo dużych obowiązków znajdują czas na coś co daje im przyjemność

Po 5 latach mniej i bardziej regularnych treningów w końcu wiem co chce w życiu robić.
Dzieki pasji wypełniłem wiele myśli w swojej głowie, wiem co sprawia mi największą przyjemność.Bardzo skrupulatnie realizuje swój plan obmyślony ponad pół roku temu. Postaram się abyście o mnie usłyszeli mocniej.

Po co to napisałem ? Zmarnowałem kolejne 60 min na głupie prozy?

Przeczytaj od deski do deski cały artkuł i:

-Pamiętaj że każdy czas jest odpowiedni aby pójść za głosem serca i robić to co się kocha.
-Zamień słowo "może" na "zrobię to"
-Wszystko jest możliwe a tylko my rzucam sami sobie ograniczenia
-Pokonaj swoje słabości, przyćmij swoje wady swoimi zaletami
-Bądz inni niż wszyscy ! Rób to co kochasz, żyj pełnią życia nie otaczaj się ludźmi którzy ograniczają twój rozwój. Bądz od nich lepszy !Jeśli przeczytałeś całość, to życzę ci na samym końcu abyś odnalazł swoją pasje. Abyś codziennie realizował się w celu jaki obrałeś ( nie chodzi tu tylko o wyłacznie o sporty sylwetkowe a o wszelkie aspekty w życiu)

Jeśli czekasz na ten perfekcyjny moment który pojawi sę w twoim życiu aby coś zrobić podpowiem NIE NADEJDZIE.Wszystko jest tylko i wyłacznie w twoich rękach, jesteś kowalem swojego losu. To od Ciebie zależy czy chcesz coś więcej od życia życia czy chcesz je przeżyć jak przeciętny "Kowalski"

A odemnie hmm, gdyby nie pasja którą odnalazłem byłbym kompletnie inną osobą i szczerze ? Żałowałbym całe życie że przespałem czas w którym mogłem coś zrobić i nie ruszyłem do przodu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz