wtorek, 17 lutego 2015

Training? But when ?

A ja juz po treningu dzis !. Zazwyczaj trenuje wieczorem około 20-21 po prostu wtedy mam czas :) Dzis jednak wyjatek i trening po jednym posiłku.

I tu sprowadza się bardzo ciekawy temat, kiedy tak naprawdę jest najbardziej optymalna pora na trening?Bez owijania w bawełne, wiekszośc badań mowi twierdząco RANO ! dlaczego?

-trening z samego rana daje bodziec na caly dzien mamy wiec duzo wiecej sily na reszte dnia, obnizamy stres, chęci do pracy rownież wracają.
-silowka polaczona z aero rano daje z rana mega kopa dla metabolizmu. pora poranno-popoludniowa jest tez idealna ze wzgledu na wiekszą ilośc kcal spalanych na treningu, jak się łatwo się domyslić treningi w nocy działają odwrotnieA wiec jak trenowac to tylko rano?

NIE ! jest jeszcze jeden bardzo i to bardzo wazny czynnik który bardzo cieżko opisać

Napisze to tak „indywidualne odczucia organizmu” 
Niektórzy nie potrafią wykonać efektywnego w 100% treningu rano, zbyt mała ilość pożywienia nie  do konca wybudzony organizm oraz wiele innych czynnikow wplywaja na niekorzyść tego typu rozwiązaniom.


Kazdy organizm jest inny, i to my musimy robić wszystko co w naszej mocy aby sprostać jego zapotrzebowaniu, robienie na siłe czegoś co nasz organizm uwazą za niefektywne będzie NIEEFEKTYWNE.


A ze mna jak jest? po 1 posilku nie czuje kompletnie nabicia i czuje ze lekki wiaterek mnie przewróci :D dlatego ograniczam treningi z rana do minimum.SILA I MOC !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz