piątek, 27 lutego 2015

Co z tym białkiem?


Odżywki białkowe to świetna rzecz, pomagają dostarczyć nam super jakościowego białka wtedy kiedy jesteśmy "uziemieni".Są bardzo łatwe w przygotowaniu,przydają się osobom którym życie  zawodowe nie pozwala na jedzenie 5-6 posiłków dziennie.
Przyjrzyjmy się jednak czym różni sie przysłowiowe "białko" od normalnego posiłku


Czy odżywką białkowa można zastąpić posiłek?
NIE !

Jak już wiemy odżywka białkowa składa się po prostu z białka. Tymczasem spożywane przez nas na co dzień posiłki zazwyczaj dostarczają szerokiego spektrum składników odżywczych takich jak witaminy, składników mineralne tłuszczów oraz węglowodanów. Reasumując jesli wybieramy wypic odżywke białkowa zamiast zjeść normalny posiłek nie dostarczamy wszystkich niezbędnych składników. Mając na uwadze ten fakt szybko można dojść do wniosku, iż picie odżywki białkowej "solo" jako zamiennik posiłku to nie jest najlepsze rozwiązanie.


Skoro odżywka białkowa to słaby zamiennik posiłku to po co została stworzona?

Wspominałem wcześniej, posiłek powinien składać się z pełnowartościowego białka, jakościowych węglowodanów oraz tluszczy.Mozemy zastąpić zródło białka z pożywienia odżywką białkową która dzieki swoim "slodkim" walorom idealnie nadaję się do połączenia z jakościowymi węglowodanami takimi jak płatki owsiane/żytnie/ryż  czy zdrowymi owocami jabłko/banan lub tłuszczami np oliwa z oliwek.

Tu aż nasuwa się odpowiedź, odżywka białkowa to idealny posiłek na śniadanie ! Owszem, pierwszy posiłek  u większości jest jedzony rano przed wyjściem do pracy, jak wiecie im szybciej dostarczymy pokarm po przebudzeniu tym lepiej, szybkość przyrządzenia odżywki ma tu kluczowe znaczenie.
Osobiście nie wyobrażam sobie innego śniadania w moim codziennym menu jak mix płatków owsianych, migdałow,białka i malin.

Na koniec dodam coś specjalnie od siebie, odżywka białkowa to naprawdę świetna rzecz! Należy jednak sprawę jasno. Jeżeli mówimy o posiłkach  w ciągu dnia zawsze:
JEDZENIE > ODŻYWKI 
zawsze tak było i będzie

Teraz juz wiecie co zrobić z tym prochem !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz