sobota, 7 marca 2015

O zlym początku który może zepsuć wszystko

Pisze tego posta aby pokazać ile osób źle to wszystko zaczyna. O czym mowa ?  Oczywiście że o redukcji.
W ostatnim tygodniu 5 nowych osób zgłosiło sie do mnie na konsultacje, dlaczego o tym pisze? Wszystkie pięć osób popełniło ten sam bład na początku, dyrastycznie zmniejszyło dostarczane  kalorie.


Dlaczego jest tak ważne?

Dyrastyczne obniżenie kaloryczności powoduje szybką utratę wody podkreślę  WODY podskórnej, 
szybkie wypłukanie glikogenu mieśniowego oraz wątrobowego.Tluszcz owszem również w bardzo małej ilości opuści nasz organizm, ale czy głodowanie ma sens?

Jakie sa minusy dyrastycznie obniżonej kaloryczności diety?

-Szybki spadek masy ciała i równie szybkie zatrzymanie postępu spadku tluszczu.Spadek jednorazowy jest szybki natomiast przekładając to długotrwały okres cofamy sie.
-Płaski wygląd, to się sprawdza u ponad połowy osób ( w tym rownież u mnie) słyszymy częste komentarze "spadłeś z wyglądu" "wyglądasz na mniejszego". W istocie spadła na początku woda oraz uszczerbieniu uległ glikogen mięsniowy.
-spadek mięśni TAK, długotrwały zbyt wysoki deficyt przy zbyt niskiej podaży białka może do tego doprowadzić

Dlaczego popełniamy oczywiste błędy wiedząc o konsekwencjach?

-efekty, redukcja to długi złożony proces. Nikt nie zbudował Rzymu w jedeń dzien. Ludzie konsekwentnie liczą na ogromne zmiany w krótkim czasie, nie widząc ich popełniają błedy
"W poprzednim tygodniu schudlem 2kg w tym tylko 0,5kg coś musi być nie tak, obniże bardziej kalorie" Jak widzicie ta osoba sama wbija gwóźdź do swojej trumny, trumny która nazywa się "wymarzona sylwetka". To samo odnosi się do zbyt szybkiego zwiekszania cardio i zaczynaniu z chorych godzinnych pułapów

-Fora internetowe, jest mnóstwo. Właśnie przeżywamy rewolucje, fitness i zdrowy wygląd stał się mega popularny w PL. Cały czas powstają nowe fora, niestety nie pomagają one zbytnio.

Prosty przykład

Wycinek z forum XX

Temat typu " Nie moge schudnac jem zdrowo  5 razy dziennie, co zrobic?"

Pierwsza wypowiedz " dodaj 30 min bieżni, jeżeli waga nie spadnie, dodaj kolejne 10min"

Totalna żenada, nikt nie wyliczy ile ta osoba je kcal, ile potrzebuje jeść aby pojawił się deficyt ile potrzebuje zrobić aerobów aby optymalnie palić tluszcz.


Osoba szukająca rady, wykonuje zalecane czynności i jest w wiekszym bagnie niż była…


Osób szukających porad jak zacząć odsyłam na moj FP gdzie są 2 ciekawe artykuły na temat redukcjiTo od was zależy który talerz wybierzecie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz